CKV na facebooku
Klub Parník
Minikino
Klub Atlantik
Kulturní zařízení Gama
Výstavní síň Sokolská 26
CKV
Program
O CKV
Pronájmy
Informace dle zákona
GDPR
Výběrová řízení
Kontakt
CKV
VÝSTAVA ZA SKLEM
6.1.2021 (st)0:00

6. ledna jsme nainstalovali výstavu mladého umělce Ondřeje Richtera za sklo klubu Atlantik. Při procházce centrem Ostravy se tak můžete na chvíli zastavit a prohlédnout si vystavené obrazy.

Ondřej Richter je studentem čtvrtého ročníku Střední umělecké školy v Ostravě oboru malba. K Výtvarnému umění se dostal především díky svému otci, který byl jeho kantorem ve výtvarném klubu Škorpion. Výtvarnému umění se zkrátka věnuje už od narození. Mezi jeho vzory patří především čeští mistři, jako byl Slavíček, Mucha, Čapek, ale i světoví umělci, například Monet, Renoir, Klimt atd. Ze současných to jsou jak moji učitelé, tak budoucí profesoři.

Ondřej se věnuje hlavně malbě, protože je to technika, která využívá velkou škálu barev a může v ní jako jedinec zobrazit vše, co se mu líbí, co je pro něj podstatné. Lze jí zachytit jeho svět. V jeho obrazech na plátně či papíru, se objevují především různé pohledy ze života. Ať už jsou to krajiny, architektura, události. V současnosti se zabývá také materiály, světly, stíny.

V budoucnu by se chtěl Ondřej přihlásit na Akademii výtvarných umění v Praze do ateliéru profesora Bolfa, či Petrboka. Další vývoj jeho tvorby ponechám na osudu.

© 2017 CKV Ostrava