CKV na facebooku
Klub Parník
Minikino
Klub Atlantik
DVORANA
Výstavní síň Sokolská 26
CKV
Program
O CKV
Pronájmy
Informace dle zákona
GDPR
Výběrová řízení
Kontakt
CKV
NÁMĚSTÍ V PŘÍVOZE OŽIJE RUCHEM SVATOVÁCLAVSKÉHO JARMARKU
28.9.2022 (st)0:00
Nejdelší tradici v českých zemích, svátek svatého Václava, si tradičně připomeneme 28. září Svatováclavským jarmarkem na náměstí Svatopluka Čecha v Přívoze.
Náměstí se na jeden den opět oblékne do historického hávu a ožije ruchem středověkého tržiště. V pestrém programu od 10 do 18 hodin na návštěvníky čekají doboví řemeslníci, mezi nimiž nebude chybět například kovář, řezbář, košíkář či tkadlena, šermíři, kejklíři, alchymisté, lazebníci, kuchaři v černé kuchyni a další. Pro děti bude připraven historický kolotoč a jízda na ponících, pro všechny pak bohatá nabídka stánků s jarmarečním občerstvením. Se středověkou hudbou se k nám vydá skupina Rabussa až z Přerova.

Ve 14 hodin přijede kníže Václav se svou družinou a na pódiu ho se všemi poctami slavnostně uvítají zástupci radnice našeho obvodu. Poté se Václav s doprovodem vydá na tradiční krátkou mši do kostela Neposkvrněného početí Panny Marie, která bude letos doprovázena zpěvem středověkých chorálů v podání mnichů. Zpěv bude z kostela přenášen na náměstí.

Přijďte si připomenout dobu našich předků, jejich zručnost, um i zábavu, a na chvíli se s námi přenést do atmosféry dávných časů.
© 2017 CKV Ostrava