CKV na facebooku
Klub Parník
Minikino
Klub Atlantik
DVORANA
Výstavní síň Sokolská 26
CKV
Program
O CKV
Pronájmy
Informace dle zákona
GDPR
Výběrová řízení
Kontakt
CKV
K SVÁTKU SVATÉHO MARTINA PATŘÍ HUSA, KOLÁČE A VÍNO
11.11.2022 (pá)0:00
Svatomartinské hody s bohatým programem opět zaplní Masarykovo náměstí
Svátek svatého Martina, který slavíme 11. 11., se ani letos neobejde bez tradičních svatomartinských hodů na Masarykově náměstí. Vypuknou přesně v 11 hodin dopoledne. Jako obvykle nebudou chybět základní atributy jedné z nejpříjemnějších (nejen) českých tradic: voňavá husí pečínka, mladé svatomartinské víno a sladké pečivo – martinské podkovy a koláče.

Letošní hody propůjčí našemu centrálnímu náměstí dobový vzhled let dávno minulých. Dotvoří jej dekorace v podobě vojenského ležení včetně polní kuchyně, černá gotická kuchyně a řemeslné stánky, v nichž budou svůj um a zručné ruce předvádět kovář, řezbář, tkadlena a písař. Doprovodným programem návštěvníky provede herec ostravského divadla loutek Aleš Petrič. Představí se v něm například skupina Lucrezia Borgia, která se věnuje mimo jiné hudbě inspirované středověkými motivy a historizujícímu folku, „grupa fechtýřská ze severovýchodu republiky“ říkající si Viator (poutník), či Divadlo bez střechy s autorským šermířským představením nepostrádajícím napětí, akci, ale i humor a nadsázku (jeho členové se mohou pochlubit účastí v natáčení velkofilmu Jan Žižka, který je k vidění i v našem Minikině). Pro děti bude připraven také historický kolotoč, loutkové divadlo a klauni.

Oslavy vyvrcholí v 16 hodin příjezdem svatého Martina – jak jinak než na bílém koni. Hodům, a především svatomartinskému vínu následně požehná Mons. Jan Plaček z ostravsko-opavské diecéze spolu s vedením Moravské Ostravy a Přívozu. Hody budou pokračovat až do 20. hodiny večerní.

Těšíme se, že oblíbený svátek přijdete na Masarykovo náměstí oslavit spolu s námi.
© 2017 CKV Ostrava